KINO VESMÍR NÁCHOD
pokladna kina tel. 491 428 498
e – mail:
info@kinonachod.cz

KVĚTEN 2023

 

 

28. neděle v 15 hodin

29. pondělí v 16 hodin – 3D VERZE

31. středa v 17 hodin

MALÁ MOŘSKÁ VÍLA

THE LITTLE MERMAID – USA 2023

Oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící po dobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce. Nový fantasy dobrodružný příběh studia Disney, uváděný v českém znění, ve verzi 2D i 3D.

Vstupné 2D verze 140 Kč, děti do 15 let 120 Kč

Vstupné 3D verze 150 Kč, děti do 15 let 130 Kč

Mládeži přístupný

 

28. neděle v 17,30 hodin

RYCHLE A ZBĚSILE 10

FAST X – USA 2023

Tady začíná konec cesty… Ani ten nejrychlejší řidič na světě nedokáže ujet před minulostí. Zjistí to i drsňák Dominic Toretto, kterému osud přihrál do cesty nejzáludnějšího nepřítele. Muže, jehož kdysi připravil o všechno, a který mu to chce vrátit i s úroky. Rychle a zběsile, jedna z nejdelších filmových ság, píše (možná) svou poslední kapitolu… Hrají Vin Diesel, Michelle Rodriguez, John Cena, Tyrese Gibson, Jordana Brewster, Charlize Theron, Jason Momoa, Jason Statham a Brie Larson. Akční podívaná, uváděná v českém znění.

Vstupné 150 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

29. pondělí v 18,30 hodin

30. úterý v 17 hodin

MUŽ, KTERÝ STÁL V CESTĚ

ČR – 2023

Zlu se nesmí ustupovat. Nikdy! Historický film Petra Nikolaeva (mj. „Báječná léta pod psa“ nebo „Lidice“) o muži, který se vzepřel moci sovětského impéria a postavil se mu do cesty. Lékař a vrcholný politik František Kriegel byl jednou z tváří pražského jara. Po srpnu 1968 se jako jediný z československých politiků vzepřel Brežněvovi a přes silný nátlak odmítl podepsat souhlas se vstupem okupantů. Hlavní roli ve strhujícím příběhu hraje Tomáš Töpfer, aktuálnost filmu podtrhuje fakt, že část filmu tvůrci natočili na podzim 2021 v ukrajinské Buči… V hlavní roli Tomáš Töpfer, v dalších rolích Zuzana Mauréry, Adrian Jastraban, Alois Švehlík, Jiří Ployhar, Daniel Heriban, Miroslav Táborský a Zuzana Kajnarová. V PONDĚLÍ 29. KVĚTNA FILMOVÉ PŘEDSTAVENÍ ZA ÚČASTI TVŮRCŮ FILMU!

Vstupné 140 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

VÝSTAVA V KINĚ

30. úterý v 19,15 hodin

MARY CASSATT – MALBA MODERNÍ ŽENY

MARY CASSATT - PAINTING THE MODERN WOMAN – Velká Británie 2023

Dokument z cyklu Exhibition on Screen.

Mary Cassatt se proslavila malbou běžných životů žen kolem sebe. Její radikální obrazy je ukazovaly jako intelektuální a zvídavé, což představovalo zásadní posun v tom, jak byly ženy v umění vnímány.

Vytvořila desítky obrazů a grafik matek a dětí, sama se ale nikdy nevdala, ani neměla děti. Byla vzdělanou umělkyní, která se rozhodla připojit ke skupině pařížských radikálů – impresionistů. Skrze její tvorbu a rozhovory s předními kurátory a umělci vypráví film příběh někdy přehlížené americké impresionistky, jejíž malby moderních žen ale stály v centru zásadních kulturních a společenských změn. České titulky.

Exhibition on Screen je průkopníkem a největším producentem v oblasti filmů o výtvarném umění. Již 10 sezón přináší do kin prohlídky světových výstav i biografie velikánů umění.

Vstupné 160 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

31. středa v 19,30 hodin

ČERVEN 2023

  1. čtvrtek v 19,30 hodin

SAINT SEIYA: RYTÍŘI ZVĚROKRUHU – POČÁTEK

KNIGHTS OF THE ZODIAC – USA/Japonsko 2023

Natočeno podle mezinárodně úspěšného anime, poprvé na velkém plátně a v podobě hraného filmu. Seiya, svéhlavý pouliční teenager, tráví čas boji o peníze, zatímco pátrá po své unesené sestře. Když Seiya při jednom ze soubojů nevědomky využije svých mystických sil, o nichž zatím neměl ani tušení, ocitne se ve světě válčících svatých, ve světě prastarého magického výcviku a reinkarnované bohyně, která potřebuje jeho ochranu. Pokud má přežít a zaujmout právoplatné místo mezi Rytíři zvěrokruhu, bude muset přijmout svůj osud a obětovat úplně vše… Akční dobrodružný film, uváděný s českými titulky.

Vstupné 140 Kč

Mládeži přístupný

 

ČERVEN 2023

  1. čtvrtek v 17 hodin

  2. pátek v 17 hodin

  4. neděle v 17 hodin

  7. středa v 17 hodin

SPIDER-MAN: NAPŘÍČ PARALELNÍMI SVĚTY

SPIDER-MAN: ACROSS THE SPIDER-VERSE – USA 2023

Miles Morales, který je nyní na plný úvazek dobrým sousedem Spider-Manem v Brooklynu, se znovu setkává s Gwen Stacyovou, se kterou se vydá na zběsilou jízdu Mnohovesmírem, v němž se setká s novou partou Pavoučích hrdinů, kteří brání samotnou podstatu paralelních světů. Když se však mezi Pavoučími hrdiny objeví rozpor, jak se vypořádat s novým nebezpečím, Miles zjistí, že bude muset přehodnotit, co pro něj znamená být hrdinou, aby zachránil ty, které na světě miluje nejvíc… Volné pokračování akčního animovaného sci-fi studia Sony a Marvel Studios, uváděné v českém znění.

Vstupné 140 Kč, děti 120 Kč

Mládeži přístupný

 

  2. pátek v 19 hodin

  5. pondělí v 19 hodin

PAPPA MIA!

ABOUT MY FATHER – USA 2023

Italské kořeny nezapřeš! Mladý muž Sebastian musí vzít svého buranského italského otce na víkend do honosného sídla mezi excentrické americké snoby. Pappa Mia!, tohle bude víkend k pohledání. Velmi svérázného tátu hlavního hrdiny a skutečnou italskou pohromu hraje Robert De Niro v té nejlepší komediální formě. České titulky.

Vstupné 140 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

  3. sobota ve 14,30 hodin

KOCOUR V BOTÁCH: POSLEDNÍ PŘÁNÍ

PUSS IN BOOTS: THE LAST WISH – USA 2022

O jednom z nejoblíbenějších hrdinů z pohádek o Shrekovi. Má ten nejroztomilejší kukuč, před alkoholem dává přednost mléku a jako šermíř je přímo geniální… Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Takové zjištění by zamávalo s mnohem odolnějším charakterem. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí kočičího útulku jako obyčejný chlupatý mazlíček. To by ovšem nesměl mít v patách drsnou Zlatovlásku a její tři drsné medvědí parťáky, kteří s ním mají nevyrovnané účty, a také tajemného Vlka, který šermuje jako ďábel… Animovaná rodinná komedie, uváděná v českém znění. Film je nominován na Oscara za rok 2022 za nejlepší animovaný film.

Vstupné 120 Kč, děti do 15 let 100 Kč

Mládeži přístupný

 

  3. sobota v 16,30 hodin

ŽIVOT PRO SAMOUKY

ČR – 2023

„Nový život, noví muži, tak proč si připadám jako stará kráva?“ Tak zní anotace knižního bestselleru Báry Šťastné „Láska pro samouky“ - prostě život po čtyřicítce s nadhledem a pořádnou dávkou sarkasmu! Hlavní postava Klára umí být ve čtyřiceti pořád stejně nejistá a zmatená jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Její manželství ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě randění a trapasů. Do toho vychovává dvě dcery, snaží se přežít řeči své mámy a radit jí začne úžasná vztahová koučka… V hlavní roli Jana Plodková, v dalších rolích Jaroslav Plesl, Barbora Seidlová, Zuzana Kronerová, David Švehlík, Václav Neužil, Lukáš Příkazký a Simona Babčáková. Režie Jitka Rudolfová.

Vstupné 140 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

SATELITNÍ PŘÍMÝ PŘENOS Z METROPOLITNÍ OPERY V NEW YORKU

  3. sobota v 18,45 hodin

Wolfgang Amadeus Mozart:

KOUZELNÁ FLÉTNA

Závěrečný přenos operní sezóny v kinech 2022/23. Režisér Simon McBurney do svého režijního debutu v Met zapojil oslnivé projekce, zvukové efekty a akrobatické výstupy, aby dramatu a napětí Mozartova podobenství nezůstal nic dlužen. To vše korunují výkony skvělého ansámblu pěvců a pěvkyň se sopranistkou Erin Morley v roli Paminy, tenoristou Lawrencem Brownlee jako jejím Taminem, barytonistou Thomasem Oliemansem, který rolí ptáčníka Papagena v Metropolitní opeře debutuje, sopranistkou Kathryn Lewek jako Královnou noci a basistou Stephenem Millingem v roli nejvyššího kněze Sarastra. Nová inscenace Kouzelné flétny je již druhou Mozartovou operou, kterou v Met tuto sezónu nastudovala dirigentka Nathalie Stutzmann.

Nastudováno v německém originále a uváděno s anglickými a českými titulky.

Základní vstupné 320 Kč, zlevněné vstupné 270 Kč (senioři a studenti), abonentní vstupné 250 Kč

 

  4. neděle ve 14,45 hodin

MALÁ MOŘSKÁ VÍLA

THE LITTLE MERMAID – USA 2023

Oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící po dobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce. Nový fantasy dobrodružný příběh studia Disney, uváděný v českém znění.

Vstupné 140 Kč, děti do 15 let 120 Kč

Mládeži přístupný

 

  4. neděle v 19,30 hodin

RYCHLE A ZBĚSILE 10

FAST X – USA 2023

Tady začíná konec cesty… Ani ten nejrychlejší řidič na světě nedokáže ujet před minulostí. Zjistí to i drsňák Dominic Toretto, kterému osud přihrál do cesty nejzáludnějšího nepřítele. Muže, jehož kdysi připravil o všechno, a který mu to chce vrátit i s úroky. Rychle a zběsile, jedna z nejdelších filmových ság, píše (možná) svou poslední kapitolu… Hrají Vin Diesel, Michelle Rodriguez, John Cena, Tyrese Gibson, Jordana Brewster, Charlize Theron, Jason Momoa, Jason Statham a Brie Larson. Akční podívaná, uváděná v českém znění.

Vstupné 150 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let

 

  5. pondělí v 17 hodin

  6. úterý v 17 hodin

COOL GIRL!

ČR – 2023

Tři mladé hrdinky, tři velké sny a jedna soutěž, která může všechny tyhle sny splnit. Klavíristka Anet (Kristal Shine), atletka Marta (Dominique Alagia) a tanečnice Tina (Anna Šulcová) stojí na startovní čáře dospělých životů. Mají své touhy a naděje, ale do jejich příběhů se také promítají rodinné problémy či milostné trable. Každá z trojice dívek se přihlásí do soutěže Cool Girl s nadějí, že vítězství by mohlo pomoci nasměrovat jejich život správným směrem. Postupně však zjišťují, že k tomu, aby si člověk uvědomil svou hodnotu, je třeba především věřit v sebe sama. Film vznikl na motivy stejnojmenné úspěšné knihy Leny Valenové. V dalších rolích Veronika Bellová, Kateřina Brožová, Filip Blažek, Sabina Laurinová, Jakub Jíra a Marek Dobeš.

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

  6. úterý v 19 hodin

ERHART

ČR – 2023

Mladý muž se vrací do rodného města, aby navštívil matku. Přitom však zjistí, že rodinný dům, ve kterém matka žije, se má proti jejich vůli prodávat skrze anonymní společnost v daňovém ráji. Erhart tak musí rozplétat temnou historii malého města, sahající k privatizačním podvodům. Vizuálně působivý psychologický thriller o morálním odkazu 90. let na českou současnost byl doposud uveden na mezinárodních festivalech v Evropě, Asii a nyní vstupuje do českých kin. Celovečerní debut Jana Březiny, který absolvoval FAMU pod vedením Věry Chytilové, představuje talentovaného Filipa Březinu v hlavní roli mladíka Erharta, který za pomoci kamarádky Bíby a její poručnice (Elizaveta Maximová) zjišťuje okolnosti vytunelování místní továrny. Za to byl odsouzen jeho nezvěstný otec, do případu je zapleten také otec Bíby, majitel továrny a kandidát do Senátu (Přemysl Bureš), kterého může přílišné otevírání minulosti ohrozit. Rozvíjí se tak spletitý příběh o dvou rodinách, jejichž osudy byly a jsou bytostně spjaty s privatizačními podvody 90. let. Jedná se však o příběh palčivě současný…

Vstupné 130 Kč

Mládeži přístupný

 

  7. středa v 19,30 hodin

AFTERSUN

AFTERSUN – Velká Británie 2022

Debut Charlotte Wells, nominovaný na Oscara, vás dostane do melancholických devadesátek, atmosféry dětství, na kterou nebudete chtít zapomenout… Někdy v devadesátých letech, kdesi v tureckém přímořském resortu tráví dovolenou rozvedený mladý otec Calum se skoro náctiletou dcerou Sophií. Pohodové vystupování táty, který žádnou legraci nezkazí a baví se tím, že jej okolí považuje za dívčina staršího bratra, však zastírá znepokojivý závoj melancholie. Debut Charlotte Wells má nádech vzpomínky z dětství a nepotřebuje okázalá gesta k vystižení nepopsatelně intenzivních životních pocitů. Díky svému křehce impresivnímu vyprávění a ohromující empatii se stal diváckým hitem desítek festivalů, včetně Cannes, Toronta i Karlových Varů. České titulky.

Vstupné 120 Kč

Doporučená přístupnost: od 12 let